Deszczowy Kołobrzeg

W co się bawić kiedy w Koło tylko deszczowy Kołobrzeg?  Ten rok z niezliczoną ilością opadów, szczególnie w weekendy wydaje się czymś zupełnie wyjątkowym. Podgrzany kociołek oceanów pcha w naszą stronę front za frontem. Gdzie te tygodniami utrzymujące się wyże z nad Rosji? Gdzie to niekończące się słońce? Wierzymy głęboko w złotą polską jesień, która z pewnością, gdzieś za kolejnym frontem tylko czeka, aby ponownie nastąpić. 

Niestety deszcze nie dotykają tylko nas. Bardzo duże straty poniosą plantatorzy borówki amerykańskiej i zbóż. Zaprzyjaźnieni gospodarze z pobliskiego Śmiechowa od tygodni nie mogą wjechać na pola maszynami. Ogromne traktory  z ich wielkimi oponami nie dają rady.

W co się bawić, w co się bawić ???

Szczęśliwie deszczowy Kołobrzeg daje radę nudzie, ponieważ jest wyjątkowy i nawet w deszczu jest ciekawie. Ciekawa historia miasta oraz liczne atrakcje pozwalają zapomnieć o  nudzie. Oczywiście mam tutaj na myśli  muzea, pomniki, oceanarium oraz niezwykle prężnie działające Regionalne Centrum Kultury przy ul. Solnej tuż obok naszych Apartamentów Kołobrzeg. Ryba w restauracji Mola smakuję w niepogodę tak samo jak w słoneczny dzień.  Liczne imprezy, koncerty i festiwale stanowią ciekawą alternatywę dla plażowej smażalni. Poza tym nawet w deszczu można spacerować na plaży, pić piwo na molo i podziwiać ciemno-granatowe chmury ze zdziwieniem odbijające się we wzburzonych falach. Powietrze nad morzem jest zawsze cudownie pachnące i zdrowe.

[:]