Ocieplenie klimatu w Kołobrzegu

Ocieplenie klimatu w Kołobrzegu wyrażające się w  trwającym od maja do października niezwykle ciepłym sezonem zapadnie nam na długo w pamięci. Ale co ważne z pewnością nie był to sezon ostatni. W zasadzie temperatury niczym nie różniły się od tych w Hiszpanii, czy Grecji. Było nie tylko gorąco, ale i słonecznie. Prawie codzienne niebieskie niebo pozwoliło zapomnieć, że jesteśmy na północy Europy. Nad morzem po którym wg opowieści jeżdżono do Szwecji saniami i nocowano w budowanych na lodzie gospodach.

Niewątpliwie jest to wynikiem ocieplenia klimatu, które w dłuższej perspektywie przeraża swoimi konsekwencjami. Natomiast w perspektywie naszego życia daje niezwykłą szansę na rozwój miasta oraz wakacje przy pewnej słonecznej pogodzie. A co istotne, w niemrożącym krwi w żyłach Bałtyku.

Co ważne, rozwijające się w podwyższonej temperaturze sinice, o których tyle w tym roku było mowy, nie zagrażają w żaden sposób cudownym plażom Kołobrzegu. Dzieje się tak ze względu na korzystne prądy morskie i zachodnie wiatry. Więcej na ten temat w poście „Kołobrzeg sinice 2018”.

Południe na północy

A co jeszcze ważniejsze południe Europy osiągamy po kilku zaledwie godzinach jazdy na północ i za rozsądną cenę w złotówkach.

Pierwsza połowa października 2018 urozmaicona jakże widowiskowym sztormem, rozpieszcza nas nadal temperaturami powyżej 20°C. Piękne nadmorskie ścieżki rowerowe cieszą się w tym roku wyjątkową popularnością. Więcej na ten temat w poście „Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu”. Ilość turystów większa niż kiedykolwiek. Popołudnia i wieczory okraszone wieloma koncertami, jak ten niezapomniany w znajdującej się w naszym apartamentowcu przy ul. Solnej 11 Caffe Venezia koncert duetu gitarowego TEA & M.

Zaprawdę powiadam Wam, w Kołobrzegu nigdy nie ma nudy, a pogoda dla aktywnych jest zawsze.  Nasze apartamenty Kołobrzeg czekają.  www.kolobrzeg-apartments.pl   www.nocleg-kolobrzeg.pl