Najpopularniejsze atrakcje w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu – Kołobrzeg to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim, co roku odwiedzana przez tysiące turystów. Miasto leży w województwie zachodniopomorskim, jest morskim portem pasażerskim, handlowym i rybackim, a także popularnym w całym kraju uzdrowiskiem.

Kurort leczniczy

Swoje lecznicze właściwości miasto zawdzięcza wyjątkowo czystemu powietrzu i specyficznemu mikroklimatowi, ze znacznie większą niż w innych nadmorskich regionach zawartością jodu. Pierwsi kuracjusze do Kołobrzegu zaczęli przyjeżdżać już w roku 1872, obecnie basa uzdrowiskowa liczy ponad 20 obiektów. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się między innymi solanki i pokłady borowiny, które są wykorzystywane przy rozmaitych zabiegach. W poprawie tamtejszego klimatu w dużym stopniu pomagają także liczne parki i tereny zielone, będące jednocześnie doskonałym miejscem na spacery.

 

Atrakcje w KołobrzeguPlaża, morze i przyroda

Kołobrzeg jako typowa nadmorska miejscowość, latem przyciąga turystów przede wszystkim szeroką, piaszczystą plażą. W ostatnich latach władze na jej rewitalizację wydały blisko 100 milionów złotych, a efekty tych działań są naprawdę imponujące. W upalne dni ciężko jest tam znaleźć wolne miejsce, a dodatkową atrakcją jest odnowione jakiś czas temu molo. Jeśli komuś nie wystarczy opalanie się i kąpiele, to może skorzystać z innych morskich rozrywek. Z portu znajdującego się na terenie miasta codziennie wypływają statki wycieczkowe, zabierające turystów na otwarte morze. Miłośnicy wędkarstwa mogą skorzystać także z propozycji połowu dorszy. Po takim rejsie nie tylko pozostanie mnóstwo wspomnień, ale też i pyszne, własnoręcznie złowione ryby na kolację. Ciekawym miejscem dla wędkarzy jest także przepływająca przez miasto rzeka Parsęta. Jedną z ciekawszych atrakcji w Kołobrzegu jest Las Kołobrzeski, pełen starych, dostojnych drzew. Pomiędzy okolicznymi bagnami wytyczono liczne ścieżki dydaktyczne, można na nich oglądać malownicze rośliny i mnóstwo gatunków ptaków.

 

Inne atrakcje w Kołobrzegu

 

Kołobrzeg to nie tylko przyroda, piaszczysta plaża i morze, miejscowość ta oferuje sporo także miłośnikom zabytków, militariów i kultury. Najciekawsze, warte zwiedzenia atrakcje w Kołobrzegu to:

  • Stare Miasto – mimo 1000-letniej historii miasta, prawie cała starówka jest nowa, została bowiem odbudowana po ogromnych zniszczeniach w trakcie działań wojennych.
  • Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – także została odbudowana po zniszczeniach w czasie wojny, ale w jej wnętrzu znajduje się sporo wcześniejszego wyposażenia, w tym średniowieczne malowidła i gotyckie stalle. Dodatkowo katedra posiada wieżę, z której można podziwiać okoliczne widoki.
  • Muzeum Oręża Polskiego – niewątpliwa gratka dla wszystkich małych i dużych chłopców. W muzeum można obejrzeć bronie ze wszystkich epok, począwszy od toporów i mieczy, a kończąc na czołgach i samolotach odrzutowych.
  • Latarnia Morska – dostępna jest dla turystów w sezonie letnim, w jej wnętrzu znajduje się dodatkowo ekspozycja skamielin i minerałów. Latarnia posiada forteczny charakter, gdyż została zbudowana na dawnych obiektach militarnych
  • Muzeum Patria Colbergiensis – zlokalizowane w miejscowym ratuszu, dzięki swoim zbiorom przybliża turystom historię Kołobrzegu.
  • Skansen Morski – miejsce, którego nie może pominąć żaden miłośnik morza. Muzeum prezentuje sporo eksponatów związanych z marynarką wojenną, w tym dwie kompletne jednostki oraz fragmenty wyposażenia ORP „Burza”.
  • Centrum Atrakcji Wojskowych – kolejna atrakcja dla miłośników militariów, tym razem oferująca możliwość przejechania się czołgiem, transporterem opancerzonym czy skorzystania z wojskowej strzelnicy.
  • Park linowy – posiada trasy o trzech stopniach trudności, przeznaczone dla miłośników wspinaczki w różnym wieku.
  • Park rozrywki w Zieleniewie – za sprawą wystroju niczym z westernu i wielu ciekawych atrakcji miejsce to na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku, a i rodzice będą się w nim doskonale bawić, na przykład oglądając pokazy rodeo.

 

Wymienione powyżej atrakcje w Kołobrzegu to tylko niektóre z propozycji na przyjemne spędzenie wolnego czasu w tym uroczym miejscu. Miejscowość ta ma tak wiele do zaoferowania turystom, że na pewno nikt nie będzie się nudził nawet w czasie długiego urlopu. Jeżeli szukacie Państwo noclegu w Kołobrzegu to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Apartamenty na wynajem w Kołobrzegu.