Kołobrzeg najbardziej popularny

Kołobrzeg najbardziej popularny? A nie mówiłem? Kołobrzeg według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego jest najbardziej popularną miejscowością nad Bałtykiem. Tak, tak. Nie Sopot, Międzyzdroje czy Świnoujście, ale właśnie nasz kochany Kołobrzeg. Zatem gratulacje!!! Ale też i dziwić się nie ma specjalnie czemu. Przypomnijmy zatem wszystko to, co w Kołobrzegu najważniejsze.

Po pierwsze wspaniała 12 kilometrowa plaża – najdłuższa i najszersza w Polsce. W zeszłym tygodniu miałem uroczą okazję przebiec nią ponad 8 km. Zaiste ożywcze przeżycie. Po drugie imponujące i nowoczesne molo o długości 220 metrów na którego początku znajduje się super restauracja MOLA ze wspaniałą serwowaną i wyśmienitą flądrą, na  końcu zaś Cafe & Restaurant Trio MOLO oferująca zupełnie  niezwykłe w smaku piwo COLBERG lub w przypadku krótkotrwałych jego braków przepysznego grzańca. Po trzecie wznosząca się na wysokość 26 m nad terenem, znana wszystkim latarnia morska pozwalająca na podziwianie panoramy plaży i miasta.

Parkowy Kołobrzeg

Najpopularniejszy Kołobrzeg to po czwarte tętniące zielenią niezliczone kołobrzeskie parki, w tym ciągnący się wzdłuż plaży Park im. Stefana  Żeromskiego i ogromny, prawie 400ha Ekopark Wschodni. Po piąte kolorowa starówka z majestatyczną górująca nad miastem Bazyliką Maryjacką, której budowa rozpoczęła się w 1280 roku i powstałą w XV wieku Basztą Lontową zwaną obecnie Basztą Prochową.

Po kolejne wreszcie możliwość niekończących się spacerów pieszych, wycieczek rowerowych na liczących ponad 140 km długości ścieżkach, w otoczeniu jakże zdrowotnego jodu. Nie możemy zapomnieć także o bijącym rekordy popularności SUNRICE FESTIVAL-u, który ściąga do miasta rok rocznie dziesiątki tysięcy fanów muzyki serwowanej przez najlepszych DJ-ów oraz RCK PRO JAZZ Festival-u organizowanym przez prężnie działające Regionalne Centrum Kultury. Jeżeli dodamy do tego możliwość połowów ryb prosto z kutra, dające namiastkę bycia wilkiem morskim, to zwycięstwo Kołobrzegu w rankingu najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem nie powinno budzić naszego zdziwienia. Więcej doczytacie w pozostałych informacjach i postach na facebooku.

Dlatego zapraszamy wszystkich do naszych apartamentów położonych w centrum wymienionych powyżej atrakcji. Zapraszamy zatem :   www.kolobrzeg-apartments.pl[:]