Jesień w Kołobrzegu

Jesienny jod i jego właściwości. No to mamy jesień, a właściwie jej kontynuację. Nie tracimy jednak nadziei , że będzie ona bardziej przyjazna od deszczowego lata. Dla naszego zdrowia jesień nad Bałtykiem może być paradoksalnie korzystniejsza niż lato. Chodzi oczywiście o jod i jego trudne do przecenienia właściwości zdrowotne. Z pewnością można postawić tezę, że jesiennego jodowania można zażywać  także nad ciepłym morzem śródziemnym, ale uwaga ! to nie to samo!

Szczęśliwie nad Bałtykiem ze względu na wysoką falę i silniejsze wiatry powstaje zbawienna dla nas mgiełka aerozolowa. A wdychanie jej jest najbardziej wydajne podczas nadmorskich spacerów. Nadmorskie spacery są natomiast najpiękniejsze na najdłuższej, bo 12 kilometrowej plaży w Polsce – plaży w Kołobrzegu.

Zatem jesień to nie koniec sezonu, ale jego nowy zdrowy początek.

Jod i jego właściwości

Jakież to są te właściwości jodu?

Podstawowa i najważniejsza, to istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Tarczyca – gruczoł produkujący hormony regulujące metabolizm, działanie układu mięśniowego, nerwowego, krążenia, ale i naszą kondycję psychiczną. Jod zawarty jest w soli morskiej oraz owocach morza. Nic  jednakże nie zastąpi uroczych spacerów i wchłaniania jodu bezpośrednio z morskiego aerozolu.

Niedobór jodu to oczywiście w konsekwencji niedoczynność tarczycy, a zatem zmęczenie, słaba kondycja włosów, paznokci, drżenie kończyn, kołatanie serca.

Niedobór jodu to także spowolniony rozwój psychofizyczny dzieci. Jod niezbędny jest już w okresie płodowym. Oczywiście rozwijający się płód czerpie jod od matki, zatem szczególnie istotne jest aby kobiety w ciąży i karmiące jak najwięcej czasu przebywały nad morzem. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone zdjęcie, aby zobaczyć, że to właśnie kobiety w ciąży i karmiące potrzebują dziennie najwięcej, bo aż 200 mikrogramów jodu.

Gdzie po jod?

Nie ma lepszego miejsca niż Kołobrzeg z jego piękną i długą i czystą plażą oraz cudownym i zakończonym uroczą kawiarnią molo. A jak Kołobrzeg to oczywiście nasze położone tuż przy mieniącym się złotą polską jesienią parku nadmorskim Apartamenty Kołobrzeg. Apartamenty wyposażone w windy i wszelkie udogodnienia dla kobiet w ciąży i młodych mam.

Czas zatem na jesienne jodowanie z www.kolobrzeg-apartments.pl[:]