Fabryka Piwa Colberg

Wielokrotnie wspominałem o niezwykłym smaku piwa Colberg Black, którego orzeźwiające walory podziwiam zawsze w tRio MOLO, gdzie szum morskich fal pozwala dodatkowo rozkoszować się owym cudownym napojem nie tylko kubkami smakowymi.

Mekką Colberga jest Kołobrzeska Wieża Ciśnień do której serdecznie wszystkich miłośników piwa i wielbicieli naszych apartamentów www.kolobrzeg-apartments.pl  zapraszam. Wieża powstała w 1885 roku i szczęśliwie przetrwała działania wojenne 1945. W jej najwyższej części znajduje się oryginalny nitowany zbiornik na wodę o poj. 720l.  woda pobierana z pobliskiej Parsęty płynęła do mieszkańców i kuracjuszy kurortu aż do 2015roku.  Obecnie wieża wspaniale odnalazła się jako siedziba jakże stylowej w swej przemysłowej oryginalności restauracji Colberg z regionalnym piwem i tradycyjną kuchnią, o czym za chwilę.

Fabryka Piwa Colberg nawiązuje do przedwojennych tradycji miasta, które słynne było nie tylko z walorów właściwych dla wspaniałego kurortu, ale i piwa właśnie. Obecnie trwają prace dostosowawcze i nie daleko Wieży powstanie browar z prawdziwego zdarzenia.

Odmiany Colberga

Colberg występuje w pięciu zasadniczych odmianach, z których każda, o czym zapewniam, warta jest naszej próby. Mamy zatem Colberg Classic – wyśmienity lager o wyrazistym chmielowym aromacie, Colberg Black – mój ulubiony cudownie ciemnobrązowy wprowadzający w sposób wyjątkowy baśniowe elementy do naszej rzeczywistości, Colberg niefitrowane i pasteryzowane, którego naturalna i urzekająca mętność doskonale komponuję się z serwowanym w restauracji zestawem dań mięsnych, Colberg Pszeniczne z charakterystycznym i właściwym dla piw pszenicznych aromatem drożdżowym i lekką nutą goździka oczekujące na sałatki i makarony, wreszcie last but not least Colberg IPA chmielowe i owocowe jednocześnie, sprawdzające się z golonką i stekiem.

Na początek polecam starter czyli Colberg zestaw degustacyjny składający się z 5 kieliszków 100ml, z których każdy pozwoli na degustacje jednego ze wspomnianych odmian. O cenach piw nie piszę, bowiem smak nie zna ceny, szczególnie smak wyśmienity.

Restauracja oferuje bogaty zestaw starterów w tym krążki z kalmara, czy zestaw Chrupiące „to-tamto”. Wśród dań głównych prócz wielu mięsnych ze smakowitymi golonkami włącznie znajdziemy także dania wegańskie jak Wiejski placek z sosem pieczarkowym czy Colburger vege z frytkami, w którym główną rolę odgrywa kotlet z kaszy pęczak wespół z sałatą roszponką w akompaniamencie czerwonej cebuli  i sosu pomidorowego.

Nasze apartamenty Kołobrzeg przy ul.Solnej 11 www.kolobrzeg-apartments.pl do Kołobrzeskiej Fabryki Piwa przy ul. Budowlana 6 ( jakież miłe skojarzenia z Alternatywy 4) łączy 1 kilometr miłego spaceru. Zatem Zapraszamy i Polecamy !!![:]