Całoroczny wypoczynek w Kołobrzegu – apartamenty na wynajem w Kołobrzegu

Apartamenty na wynajem w Kołobrzegu. W trakcie sezonu wakacyjnego nawet najmniejsze nadmorskie miejscowości są pełne turystów, a w upalne dni ciężko jest znaleźć wolne miejsca na plażach. Jak się okazuje, coraz więcej wczasowiczów wybiera wybrzeże Bałtyku na miejsce wypoczynku w innym okresie niż lato, nawet zimową porą. Wtedy zainteresowaniem cieszą się większe miejscowości, które zapewnią rozrywkę przez cały rok. Do takich miejsc zalicza się Kołobrzeg, który w sezonie letnim jest jednym z najpopularniejszych kurortów, jednak ma wiele do zaoferowania również w czasie pozostałej części roku.

Kołobrzeg leży w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. Na stałe mieszka w nim blisko 50 tysięcy mieszkańców, jednak liczba odwiedzających go turystów jest wielokrotnie większa. Zarówno samo miasto, jak i jego okolica zapewniają wiele rozrywek, zarówno związanych z plażowaniem, jak i aktywnym wypoczynkiem oraz kulturą. Dobrze rozwinięta jest także baza noclegowa, obejmująca hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne i apartamenty na wynajem w Kołobrzegu.

 

Atrakcje w Kołobrzegu

apartamenty na wynajem w KołobrzeguJak wspomniano powyżej, Kołobrzeg ma wiele do zaoferowania latem, ale także już po zakończeniu sezonu. Oczywiście, jak to jest na wybrzeżu, największą popularnością w okresie wakacji cieszy się plażowanie i kąpiele w morzu. Miasto może się pochwalić aż trzema kąpieliskami, które podczas upalnych dni bywają całkowicie zapełnione. Nad morzem dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju sporty wodne, spośród których turyści mają w czym wybierać. Ciekawą atrakcją, dostępną nie tylko w lecie, ale także w innych porach roku, są rejsy wycieczkowe i wyprawy wędkarskie. Chętni mogą wypłynąć  kawałek w morze, aby tam podjąć próbę złowienia pysznego dorsza na kolację. Nawet jeśli się to nie uda, to wrażenia z wyprawy z pewnością będą niesamowite. Jeżeli turyści nocujący w apartamentach na wynajem w Kołobrzegu nie mają chęci na taką eskapadę, to świeżą rybę mogą oczywiście kupić prosto z kutra, od miejscowych rybaków. W kołobrzeskim porcie do obejrzenia są także zacumowane w basenie Marynarki Wojennej okręty wojskowe oraz zabytkowe żaglowce.

Kołobrzeg jest znanym uzdrowiskiem, posiada specyficzny mikroklimat i bardzo czyste, nawet jak na warunki nadmorskie powietrze. Już w XIX wieku przyjeżdżali tu kuracjusze z całego kraju, a obecnie baza uzdrowiskowa to około 20 różnych obiektów. Ażeby podreperować zdrowie, Kołobrzeg można odwiedzić w dowolnej porze roku. Niektórzy decydują się na apartamenty na wynajem w Kołobrzegu dopiero po sezonie, kiedy jest dużo ciszej i spokojniej. Sporo ciekawych atrakcji znajdą dla siebie także osoby lubiące zwiedzanie czy dobrą zabawę. Za miejsca warte zobaczenia należy uznać:

  • Stare Miasto – odbudowane ze zgliszczy po II wojnie światowej
  • Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – z zabytkowymi malowidłami i gotyckimi stallami, a także wieżą z platformą widokową
  • Skansen Morski – prezentujący sporo eksponatów związanych z marynarką wojenną
  • Muzeum Oręża Polskiego – z niezwykle ciekawą wystawą broni pochodzącej z różnych epok
  • Latarnia Morska – dodatkowo prezentująca ekspozycję minerałów i skamielin
  • Park rozrywki w Zieleniewie – jego westernowy styl to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny
  • Park linowy – z trasami o trzech stopniach trudności
  • Muzeum Patria Colbergiensis – ukazujące historię Kołobrzegu

 

Baza noclegowa

Ze względu na ogromną popularność Kołobrzegu, szczególnie w sezonie letnim, baza noclegowa w tej miejscowości jest bardzo dobrze rozwinięta. Co najważniejsze, noclegi są dostosowane pod względem ceny i komfortu do oczekiwań różnych gości. Podobnie jak w innych kurortach, dużą część wszystkich miejsc noclegowych stanowią prywatne pokoje i kwatery. Ich niewątpliwymi zaletami są niskie ceny i kameralna atmosfera. Są one chętnie wybierane zarówno przez młodzież oraz studentów, jak i rodziny z dziećmi. Jeśli ktoś szuka większej niezależności, to dobrym rozwiązaniem będą dla niego apartamenty na wynajem w Kołobrzegu. Ich standard z roku na rok się poprawia, coraz częściej są to apartamenty kompleksowo wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, stanowią więc świetną alternatywę na wyjazd rodzinny czy z grupą znajomych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju pensjonaty i domy wczasowe, a jeśli komuś będzie zależało na wyższym standardzie, to ma do wyboru sporą ilość hoteli. Pod tym względem Kołobrzeg może zaspokoić najwyższe wymagania, zarówno w obiektach trzy-, jak i czterogwiazdkowych. Tym, co wyróżnia bazę noclegową tego miasta, jest fakt, że w dużej części jest ona całoroczna. W innych kurortach z początkiem września często nie ma się gdzie zatrzymać, a apartamenty na wynajem w Kołobrzegu, pokoje i kwatery są dostępne przez cały rok.

 

Apartamenty na wynajem w Kołobrzegu cały rok!

O ile po sezonie z reguły nie ma problemów ze znalezieniem wolnego pokoju, o tyle w lecie już tak dobrze nie jest. Dlatego też, jeśli ktoś planuje urlop w Kołobrzegu, powinien pomyśleć odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji. Niektórzy turyści, wyjeżdżając w lipcu, czy w sierpniu od razu wpłacają zaliczki na kolejne wakacje. Trudno się temu dziwić, gdyż najlepsze apartamenty na wynajem w Kołobrzegu są bardzo szybko rezerwowane, często już na początku zimy są wykupywane przez gości na cały rok. Szukania noclegu na ostatnią chwilę jest mocno ryzykowne, ponieważ może się okazać, że niczego ciekawego już się nie znajdzie.

Zapraszamy do zobaczenia naszych apartamentów. Apartament turkusowy i apartament lustrzany czekają!